| ASIN | B07WJV2HXC |
| Best Sellers Rank | 127,868 in Stationery & Office Supplies ( See Top 100 in Stationery & Office Supplies ) 166 in Scientific Calculators |
| Box Contents | 1 Calculator |
| Brand | Casio |
| Brand Name | Casio |
| Calculator Type | Engineering/Scientific |
| Colour | Black |
| Customer Reviews | 4.4 out of 5 stars 1,103 Reviews |
| Display Type | LCD |
| Enclosure Material | Plastic |
| Item Dimensions L x W | 16.2L x 7.7W centimetres |